Serin İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi

 0 (216) 576 68 58-59

info@serinisgm.com

 İnönü Mh. Kartal Cd. No: 48/A

Ataşehir - İstanbul

 P.tesi - Cuma 08:30 - 18:30

Cumartesi 08:30 - 16:00

İşe Giriş Periyodik Muayene

İşe Giriş Periyodik Muayene

İşe Giriş Periyodik Muayene Hizmetleri

İşyerlerinde işçi alımı ve çalıştırılması aşamalarında hem öncesi hemde belirli dönemlerde işe giriş periyodik muayene hizmetleri mutlaka dikkate alınarak gerçekleştirilmek zorundadır. Bu sebepten dolayı da, iyi bir işyerinin işe giriş periyodik muayene hizmetleri kapsamında deneyimli bir işyeri hekimi ile sağlık personeli çalıştırması işleri çok daha kolay bir şekilde işleyişe sokmuş olacaktır. Tüm bunların yanı sıra, işe giriş periyodik muayene hizmetleri sayesinde olası bir iş kazası ya da yapılan işten kaynaklı ağır hastalıklarında önüne geçilebilmesi sağlanmaktadır. Bu sebepten dolayı da mevcut hizmetlerin tamamını detaylıca incelenerek işyerlerine aktarılması şart koşulmaktadır. İşe giriş periyodik muayene hizmetleri hususunu şu şekilde başlıklandırarak sıralayabiliriz;

YÜKSEKTE ÇALIŞABİLİR RAPORU

Özellikle de inşaat sektöründe gerçekleştirilen işe alım aşamalarında, işçilerin yüksekte çalışıp çalışamama kapasitesi ölçülmektedir. Bu durumda da mevcut düşme ya da baş dönmesi kaynaklı oluşacak olan iş kazalarının önüne geçilebilmektedir. Bu rapor doğrultusunda gerçekleştirilecek işe alımlar çok daha güvenilir bir iş akıcılığı oluşturacaktır.

KAPALI YERDE ÇALIŞABİLİR RAPORU

Klostrofobi olarak da nitelendirilen ve pek çok insanı kapalı yerlerde kaldığı anda paniklere sürüklemekte olan bu hastalık, bazı iş koşullarında büyük sıkıntılara yol açabilir. Bu sebepten dolayı da her işe alım aşaması esnasında kişinin kapalı yerde çalışabilir raporu alması şart koşulmaktadır.

GECE ÇALIŞABİLİR RAPORU

Gece çalışabilir raporu, iki vardiya işçi çalıştırılmakta olan işyerleri için bir hayli geniş önem teşkil etmektedir. Kimi insanların başta gece körlüğü olmak üzere, vücutlarının sistemsel gelişimlerinde ki aksaklıklarından dolayı geceleri çalışma olasılıkları riske girmektedir. Bu sebepten dolayı da bu rapor her daim gerekli ve çok önemlidir.

EKRANLI ARAÇ KULLANABİLİR RAPORU

Kimi insanların ekranlı araç kullanırken baş dönmesi ya da mide bulanması gibi rahatsızlıklarla karşılaşma riskleri oluşmaktadır. Bazı zamanlarda sara hastalığına bile dönüşebilecek olan bu riskler dahilinde de, ekranlı araç kullanabilir raporu gerek duyulmaktadır. Bu rapor sayesinde çok daha rahat bir iş sağlığı ve güvenliği alanı oluşturulacaktır.

Tüm bu hususları göz önünde bulundurduğumuzda periyodik muayene hizmetleri çok daha sistemli bir şekilde gerçekleştirilebilir.